Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/safaristudio/domains/safaristudio.pl/public_html/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 53 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/safaristudio/domains/safaristudio.pl/public_html/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 72 Elementy wpływające na pozycję strony w wyszukiwarce
Close

Elementy wpływające na pozycję strony w wyszukiwarce

Obecność strony WWW na najwyższych pozycjach wyszukiwarek zależy od wielu czynników, których nie sposób nawet zliczyć. Każda strona w sieci traktowana jest przez wyszukiwarki w sposób indywidualny, dlatego to, co jednej stronie przynosi korzyści, niekoniecznie musi  sprzyjać innemu serwisowi, nawet bardzo zbliżonemu tematycznie.

Istnieje jednak kilka podstawowych czynników, które w znaczący sposób mogą poprawić pozycje strony, a zarazem których zignorowania w procesie tworzenia i utrzymywania strony może wręcz przynieść negatywny dla niej wpływ.

Czynniki te podzielić możemy na:

Czynniki wewnątrzstronicowe, na przykład:

 • właściwie napisany kod strony, zgodny ze standardami W3C, czyli organizacji, która ustala globalne zasady tworzenia stron WWW,
 • zastosowanie odpowiednich metatagów w kodzie strony (elementy title, descripition),
 • użycie na stronach nagłówków H1…H6,
 • użycie w tekście strony, nagłówkach i tytułach ważnych z punktu widzenia tematyki słów kluczowych,
 • unikalna, interesująca treść na stronie, dostarczająca potrzebnych informacji,
 • przyjazna dla oka grafika wykonana indywidualnie na potrzeby danej strony WWW,
 • czytelna nawigacja, kierująca użytkownika do najważniejszych działów na stronie,
 • użycie na wszystkich stronach odnośników prowadzących do odpowiednich podstron w serwisie.
 1. Czynniki pozastronicowe, na przykład:
 • posiadanie linków z wartościowych stron o podobnej tematyce,
 • umieszczanie linków wraz z unikalnymi opisami w wartościowych katalogach stron,
 • publikacja ciekawych treści wraz z odnośnikiem do strony na portalach branżowych i mediach obywatelskich,
 • obecność w serwisach społecznościowych (Fan page na Facebooku, Google + etc.) – jest to stosunkowo świeży trend zyskujący coraz większe znaczenie w działaniach SEO.

Przykłady powyższych działań to jedynie garstka w morzu wszystkich czynników, na których opiera się pozycjonowanie, czyli dzięki którym możemy poprawić pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Profesjonalny specjalista SEO po dokładnym audycie Twojej witryny oraz przeprowadzeniu analizie działań konkurencji dobierze najlepsze dla Ciebie rozwiązania, dzięki którym nie tylko strona zyska wyższe pozycje, ale również wzmocnisz jej autorytet w „oczach” wyszukiwarki i tym samym zwiększyć liczbę wejść na serwis.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie publikowane.

Zabezpieczenie * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>