Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/safaristudio/domains/safaristudio.pl/public_html/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 53 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/safaristudio/domains/safaristudio.pl/public_html/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 72 Kolorystyka na stronie WWW
Close

Kolorystyka na stronie WWW

Kolorystyka użyta na stronie WWW pełni niezwykle ważną rolę. Za pomocą kolorów możemy bowiem wpływać na emocje użytkowników, gdyż niemal każdej barwie przypisane są pewne skojarzenia, czy symbolika.

Standardy

Projektanci WWW w trakcie planowania wyglądu (tzw. layoutu) strony muszą wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim kluczową rolę odgrywa tu tematyka strony. Zgodnie z ogólnoprzyjętymi standardami, przykładowo barwa niebieska dominuje w serwisach o tematyce związanej z medycyną i zdrowiem, granat przypisany jest stronom biznesowym, szkoleniowym i edukacyjnym.

Layout w kolorze zielonym najczęściej występuje na stronach związanych z ekologią, naturą, przyrodą, brąz w połączeniu z żółtym i pomarańczowym można spotkać na stronach biur podróży lub portalach turystycznych. Natomiast czerń w połączeniu ze srebrem lub złotem to kolory często pojawiające się w sklepach z elegancką biżuterią, natomiast róż można spotkać na stronach o tematyce kobiecej lub związanej z dziećmi.

Planowanie kolorów na stronę WWW

W trakcie planowania kolorów na stronę internetową należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  1. Kolory użyte na stronie WWW powinny współgrać z identyfikacją wizualną danej firmy.Jeśli firma posiada logo, warto skupić się na kolorach w nim występujących i dopasować ewentualnie 1-2 kolory nieuzupełniające.
  2. Nie używaj zbyt wielu kolorów na stronie, aby nie rozpraszać użytkownika. Stosuj zasady doboru kolorów zgodnie z obowiązującymi standardami. W zależności od tematyki strony oraz jej celów biznesowych kolory mogą być tworzone za pomocą zestawów monochromatycznych, pastelowych lub kontrastowych.
  3. Posługuj się spójną kolorystyką na wszystkich podstronach. Użytkownik odwiedzający kolejne podstrony naszego serwisu musi mieć pewność, że porusza się w obrębie tego samego serwisu.

Stosując powyższe wskazówki w trakcie projektowania wyglądu naszej strony unikniemy wielu błędów, które, choć nam mogą wydawać się błahe, mogą w dużym stopniu zaważyć na prawidłowym odbiorze naszych użytkowników.

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie będzie publikowane.

Zabezpieczenie * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>