Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/safaristudio/domains/safaristudio.pl/public_html/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 53 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/safaristudio/domains/safaristudio.pl/public_html/wp-content/themes/layerswp/core/helpers/post.php on line 72 Optymalizacja Strony WWW - sprawdź swoją witrynę!
Close

Z punktu widzenia efektów SEO optymalizacja strony jest absolutnie niezbędnym elementem budowania wartości witryny w Internecie. Jest to swego rodzaju fundament, w oparciu o który strona zyskuje szanse na lepszą widoczność w sieci.

Główną ideą optymalizacji jest ułatwienie wyszukiwarkom zrozumienia zawartości naszej strony WWW. Oznacza to, iż musi być ona zgodna z wytycznymi wyszukiwarek i jednocześnie przyjazna użytkownikom.

Profesjonalnie zoptymalizowana strona WWW zwiększa szanse na wyższe pozycje w wyszukiwarkach i większy ruch.

Sprawdź jak wygląda optymalizacja Twojej witryny!


Elementy optymalizacji strony WWW

Proces optymalizacji możemy podzielić na dwie grupy czynników:

1. techniczne

2. związane z treścią


Techniczne czynniki optymalizacji strony

Aspekty techniczne optymalizacji stanowią zbiór usprawnień związanych z kodem strony. Najważniejsze z nich to:

1. METADANE – Element ten można uznać za jeden z najważniejszych obszarów optymalizacji strony. Prawidłowo przygotowane metadane: title oraz description powinny zawierać odpowiednie słowa kluczowe, co bezpośrednio wpływa na pozycję oraz klikalność strony w wynikach wyszukiwania.
– Title jest elementem wyświetlającym się w belce przeglądarki oraz stanowi “tytuł” naszej strony w wynikach wyszukiwania.
– Description jest opisem, który w wyświetla się w wynikach wyszukiwania pod elementem title. Mimo iż element ten nie jest brany pod uwagę przez wyszukiwarki przy wyliczaniu rankingu strony, to jego treść ma istotny wpływ na klikalność.

 

2. STRUKTURA DOKUMENTU HTML – NAGŁÓWKI – Strukturę dokumentu html określa się poprzez utworzenie odpowiedniej hierarchii nagłówków H1-H6. Za pomocą tych znaczników określa się poziom ważności bądź istotności danego akapitu treści tworząc w ten sposób logiczną strukturę zawartości dokumentu zarówno dla wyszukiwarek, jak i użytkowników.

 

3. PRZYJAZNE ADRESY URL – Przyjazny adres URL to taki, który pozbawiony jest trudnych do odczytania i zinterpretowania atrybutów, zarówno z punktu widzenia robotów wyszukiwarek, jak i użytkowników. W miarę możliwości powinny one mieć prostą, czytelną formę, bez znaków typu $, %, # itp. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie w adresie słów kluczowych istotnych z uwagi na zawartość danej strony.


Czynniki optymalizacyjne związane z treścią strony

Treść jest bardzo ważnym elementem branym pod uwagę przy wyliczaniu rankingu strony i powinna być zoptymalizowana zarówno pod kątem wyszukiwarek, jak i użytkowników.

1. SŁOWA KLUCZOWE – Najważniejszym elementem optymalizacji treści na stronie jest zawarcie w niej odpowiednich słów kluczowych. To właśnie one będą dla robotów wyszukiwarek informacją na temat zawartości strony i na tej podstawie wyszukiwarki “będą decydować”, którym użytkownikom wyświetlać ją w swoich wynikach. Istotne jest również, aby słowa kluczowe były umieszczane w treści w sposób logiczny, nie zakłócając odbioru oraz jej czytelności.

 

2. FORMATOWANIE – Odpowiednio sformatowany tekst na stronie poprawia jego czytelność. Stosując więc odpowiednie pogrubienia, kursywy, cytaty sygnalizujemy nie tylko użytkownikom, ale również wyszukiwarkom, które fragmenty są ważne. Warto więc wyróżniać w ten sposób frazy kluczowe w tekście, a także nazwy naszych produktów, usług czy samej firmy lub marki.

 

3. ODNOŚNIKI – Skutecznym zabiegiem optymalizacyjnym jest umieszczanie w treści kontekstowych odnośników do innych podstron naszego serwisu. Ważne jest, aby w odnośnikach tych używać ważnych dla danej strony słów kluczowych. Dzięki temu użytkownik ma szansę przejścia na podstronę, która może oferować ciekawe dla niego treści. Z kolei roboty wyszukiwarek mogą lepiej penetrować nasz serwis podążając za kolejnymi odnośnikami. Poprawiamy w ten sposób linkowanie wewnętrzne w serwisie.


Im bardziej precyzyjnie przeprowadzona optymalizacja WWW, tym większe szanse na uzyskanie efektów w postaci wyższych pozycji i większego ruchu na stronie. Warto więc zlecić jej wykonanie profesjonalistom, którzy posiadają nie tylko specjalistyczną wiedzę na ten temat, ale również doświadczenie.

 

Skontaktuj się z nami i zamów Optymalizację Swojej Witryny!


Pobierz darmową formatkę do przeprowadzenia audytu SEO w 15 minut!

ikona_pdf